Ads 468x60px

16 Ağustos 2013 Cuma

Hollywood yapımlarını geride bıraktı!

Hollywood yapımlarını geride bıraktı!

Hasan Karacadağ'ın son filmi “Dabbe: Cin Çarpması”, vizyona girdiği ilk hafta sonunda 155 bin kişi tarafından izlendi.
WolverineJurasic Park 3D ve Elysium gibi yapımları geride bırakan Hasan Karacadağ’ın son filmi Dabbe: Cin Çarpması, Şirinler 2’nin ardından en çok izlenen ikinci film oldu.
Muğla'da cinleri kullanarak define bulan bir köyün lanetli ruhlarla kuşatılmasını konu alan film, sosyal medyada da en çok konuşulan yapımlar arasına girdi. Dabbe: Cin Çarpmasıiçin son dönemin en iyi korku filmi olduğu yorumları yapıldı.
Filmin konusu şöyle:
Evlilik hazırlıkları yapmakta olan Kübra, kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar ve bedeni tanımlanmayan varlıklar tarafından ele geçirilir. Başına gelen bu esrarengiz olay yaşadığı köy Kıbledere için yeni bir şey değildir. Bu gizemli köy geçmişte define arama olayları sırasında lanetli bir olay yaşamış ve bu lanet adeta üzerine yapışmıştır. Kübra'yı tedavi etmek için yola çıkan Ebru isimli bir psikiyatrist aynı zamanda Kübra'nın eski bir arkadaşıdır. Psikiyatrist Ebru, bu tür vakalarda halkın ilk olarak başvurduğu cin çıkaran hocalardan biriyle birlikte çalışacak; Cinci Faruk Akat olarak tanınan bu adamın cin çıkarma seansı sırasında genç kıza yaptıklarını kayıt altına alıp inceleyecektir. Böylece din ve bilimsel çözümler karşı karşıya gelir. Başlarda her şey yolunda gitse de köyün geçmişinde yaşanan olayların laneti herkesin yakasına yapışacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder