Ads 468x60px

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Selman-ı Pak - Eren Erdem

Selman-ı Pak - Eren Erdem
Din Devrim ve Aşk… Eren Erdem’in kaleminden Selman-ı Pak, oldukça ses getirdi. Çok Satan Kitaplar Listesi

Abdestli Kapitalizm ve Şeytan Evliyaları kitaplarıyla adından sıkça söz ettiren Eren Erdem, son çalışması Selman-ı Pak ile de kitapseverlerden büyük ilgili gördü. Kısa sürede Çok Satan Kitaplar Listesinde yer almayı başaran kitabın tanıtım bülteninde Selman-ı Pak ile ile ilgili şu ifadelere yer veriliyor:
"Selman, benim ailemdendir" (Hz. Muhammed)
O'nun hayatı hiç yazılmadı. Çünkü gücün, iktidarın ve statükonun asırlardır korktuğu bir isimdi… Selman, mistik bir derviş gibi tanıtıldı. Din dışı gelenekleri meşrulaştırmak için kullanıldı.
Kimine göre bir molla, kimine göre sufi bir derviş, kimine göre büyük bir devrimci…
İşte Selman'ın yasaklanan hikâyesi!
Yoksulluğun ilahi kader görüldüğü o beldede, mal-mülk düşmanı bir kâfir olarak tanımladıkları Hz. Muhammed'in yol arkadaşı Selman, bir devrim manifestosudur…
Aşk'ı kâinatın sırrınca, hakikat bahçelerinde salınmış bir zahit ve bir bağımsızlık savaşçısı… Statükonun, uşaklığın, idare-i maslahatçılığın ve sömürünün cahiliye karanlığında Selman, tüm oyunların bozucusudur…
Selman-ı Farisi, bütün tarikatların, tasavvuf gruplarının ortak benimsediği bir isimdir. Lakin Türkiye'de hakkında yazılıp çizilmemiş ender sahabelerdendir. Selman-ı Farisi'yi insanlık âlemine tanıtma gayesi ile kalemi eline alan Ali Şeriati'nin eseri, İran Şahı tarafından yaktırılmıştır. Ve maalesef bugün bir kopyası dahi yoktur.
Bu kitap, Hz. Muhammed'in en seçkin sahabelerinden Selman-ı Farisi'nin sıra dışı öyküsünü ve "Gerçek İslam Tarihini" gözleri önüne sermektedir.
Abdestli Kapitalizm ve Şeytan Evliyaları kitaplarının yazarı Eren Erdem'den…
Selman-ı Pak’ta Hz. Muhammed’in en yakın dostlarından Selman-ı Farisi’nin yasaklanan hayatını kaleme alan Eren Erdem, ses getiren bir çalışmaya da imza attı. Selman-ı Pak, Destek Yayınları tarafından baskıya hazırlandı.

0 yorum:

Yorum Gönder