Ads 468x60px

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Nurjuvazi - Din Elbisesini Tersten Giyenler


Nurjuvazi
( Din Elbisesini Tersten Giyenler )

Eren Erdem

Togan Yayıncılık

» Araştırma
» İnceleme

Fiyatı : 15,00 TL
ilknokta : 11,25 TL
% 25 indirim

Haziran 2011, 240 sayfa, ISBN: 9789944337595
Temin süresi: 1-3 iş günü
"Haramla beslenen vücut cennete giremez."

-Hz. Muhammed-

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, bildiğiniz ve gerçek sandığınız birçok yanlış karşısında; doğruların rehberliğinde kaleme alınmıştır. Değişmek, insana ve topluma farklı bakmak, gerçekleri aramak gibi bir ihtiyaç ya da talebi olmayanların bu kitabı okuması çok anlamsız olacaktır.

Bu bağlamda, bu kitabı okurken; zihinleri körelten önyargıları, kitabın dışında tutmanız, anlamı açısından gereklidir.

Saygılarımla,

-Eren Erdem-

Eren Erdem'in çok genç yaşta, gerek Kuran çalışmaları gerekse İslam'ın kapitalizmle karşıtlığı üzerine yaptığı araştırmalarla, özellikle gençlere farklı bir bakış açısı hediye ettiğini düşünüyorum.

-Banu Avar-

Türkiye'nin genç din bilimcilerinden Eren Erdem, önceki kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da bizleri Kuran'ın "gerçek mesajıyla" ve Atatürk'ün ifadesiyle "din oyunu aktörlerinin" çirkinlikleriyle yüzleştiriyor. Kuran'daki İslam'ın, Atatürk Cumhuriyeti'ne düşman okyanus ötesindeki "dincilerce" nasıl çarpıtıldığını görmek için bu kitabı mutlaka okumalısınız.

-Sinan Meydan-

Genç, pırıl pırıl, alternatif bir zihin. Öyle kem küm etmeden, dobra dobra ortaya konan bir tavır. Riyakârlığın ortalığı kasıp kavurduğu günümüzde, tevhidi bir bakış. Kapitalizme karşı, Müslüman vicdandan yükselen onurlu bir isyan bayrağı! -Yılmaz Yunak-

0 yorum:

Yorum Gönder